Deu mil empreses ajuden deu mil pobles ”Jinyun Enterprises viatja a milers de quilòmetres, recluta i discuteix l’alleujament de la pobresa

    Amb una extensió de milers de quilòmetres, només per ajudar-vos, del 16 al 18 d’abril, la Federació del Comtat de Jinyun d’Indústria i Comerç, Recursos Humans i Afers Socials va dirigir l’Oficina d’Ocupació de Tianxi Holding Group, Zhejiang Jinbang Sports Equipment Co., Ltd., Xinyi Companyia de Recursos Humans i altres 17 representants d'empreses al comtat de Sichuan Nanjiang de la província van dur a terme l'activitat "Deu mil empreses que ajuden a deu mil pobles", que va millorar eficaçment la relació entre el poble i les empreses per parelles a través de diverses maneres, com ara entrar al poble, intercanvis i seminaris. , enviant llocs de treball a fires de treball i la direcció de la reducció de la pobresa industrial, i uniu-vos de la mà amb Benkang per proporcionar una assistència poderosa per a la reducció de la pobresa.

 "Gràcies" Deu mil empreses per ajudar deu mil pobles "," Golden Stick Company "i gràcies a tots els familiars que van venir al comtat de Jinyun.

news390

    Després que l’empresa del poble es va emparellar, la Golden Stick Company va venir al nostre poble per dur a terme la contractació i el reclutament porta a porta. El meu fill Li Wei La meva nora, Gan Mengling, va anar a treballar a la companyia Jinbang el març de l'any passat. Els caps de Jinbang Company són molt amables amb ells, com els seus parents, i en tenen una cura especial ”. Al fòrum, Li Baoneng, secretari del poble de Yanchansi, a la ciutat de Tianchi, estava molt emocionat: “Ara el meu fill, és l’ajudant d’enginyers de la companyia que s’encarrega de la investigació i el desenvolupament, i té un gran potencial de desenvolupament tant en empreses com en habilitats. El salari mensual pot arribar a superar els 6.500 iuans, que és molt bo ".

    “Sóc Zhao Bin, el secretari del poble de Hongdou, ciutat de Tianchi. El 2018, hem utilitzat els 20.000 iuans de fons ajudats per Zhejiang Chenlong Sawing Machine Group, una empresa bessona, a 110 llars pobres del poble i hem comprat urea per a cada llar pobre per utilitzar-la a la indústria. Desenvolupament, el 2019, el fons d’assistència de 20.000 iuans va comprar planters de pebre per a les llars pobres, que també s’utilitza per mitigar la pobresa industrial. Les plàntules es planten i el desenvolupament és molt bo "," We Xieyan Village utilitza l'empresa d'agermanament Zhejiang Qianjin HVAC Technology Company per ajudar Els 40.000 iuans de fons per comprar plàntules de pollastre per a llars pobres, 20 per llar, utilitzades per desenvolupar els quatre petits indústries "," El nostre poble de Cizhu està emparellat amb el grup China Taotao. El 2018, hem utilitzat els seus fons d’assistència perquè El "camí de fang" s'ha endurit fins a convertir-lo en un camí de ciment, que és convenient per a la gent que viatgi. "" El nostre poble de Baishan utilitza fons d'assistència empresarial per desenvolupar la indústria del raïm "," El nostre poble fangling utilitza aparellat fons d’assistència empresarial per desenvolupar i construir infraestructures d’aigua potable segura al poble, resolt el problema de l’aigua potable de més de 20 pobres "," el nostre poble utilitza fons d'assistència corporativa per al "banc ètic" del poble i per a la construcció de festes, i contínuament enforteix la construcció de la civilització espiritual "...

739

    Al simposi, les parelles de pobles pobres van expressar el seu agraïment a les empreses del comtat de Jinyun per la seva autèntica i autèntica assistència, i van explicar l’ús dels fons d’assistència el 2018 i el 2019 i l’ús dels fons d’assistència el 2020. Van elaborar un pla i van afirmar que utilitzaran els fons d'ajuda amb precisió, centrant-se en els "dos sense preocupacions i tres garanties", utilitzant els diners d'avantguarda, afavorint les llars pobres i les persones amb discapacitat empobrides i assolint l'obertura i la transparència.

    Des de la nova ronda de cooperació per alleujar la pobresa entre les parts oriental i occidental de Zhejiang i Sichuan, el comtat de Jinyun ha aprofitat l'oportunitat de "deu mil empreses per ajudar deu mil pobles" a mobilitzar les forces socials per participar activament i totes les empreses van respondre activament, amb autèntics sentiments, posicions i fons per participar en la reducció de la pobresa En la lluita contra problemes difícils, després que les empreses del poble s’uneixin, cada empresa no només proporciona 20.000 iuans d’assistència al poble cada any, sinó que també proporciona reclutament porta a porta, donant prioritat a la inserció laboral d’empleats emparellats del poble en les mateixes condicions.

    La plataforma "Les deu mil empreses ajuden a deu mil pobles" del departament de l'est i l'oest de Zhejiang i Sichuan és molt bona. Això ha creat una bona plataforma per al reclutament de la nostra empresa. Actualment, hi ha 14 empleats de Nanjiang treballant a la nostra empresa Jinbang Estan molt disposats a suportar les dificultats. Diversos d’ells s’han convertit en la columna vertebral del negoci de la companyia o en administradors de nivell mitjà, especialment Xu Dongning de Gaota Town. En només un any a la companyia, va passar d’aprenent a mestre. ha passat dels 3200 iuans als 7260 iuans actuals. Molt hàbils, ens agraden molt aquests empleats ". És la tercera vegada que la representant de Zhejiang Jinbang Sports Equipment Co., Ltd., Ma Yiqun, arriba al comtat de Nanjiang.

    "El nostre grup Tianxi ha emparellat dos pobles del comtat de Nanjiang, un és el poble de Ganshuping, al municipi de Xialiang, i l'altre, el poble de Jianshan, a la ciutat de Yangba. Tots dos són pobles profundament empobrits. Des de l'aparellament, la nostra empresa té cinc vegades. Enviament persones a Nanjiang per dur a terme activitats d'assistència, aquesta és la sisena vegada. A través de la plataforma "Deu mil empreses que ajuden a deu mil pobles", a finals de 2018, la nostra empresa va reclutar 33 empleats de Nanjiang alhora. Un d'ells era un empleat racionalitzat. La línia de producció està formada per empleats de Nanjiang. Aquest any, diversos empleats nous van ser incorporats per empleats antics.

news

    L’aparellament entre empreses i pobles va tenir un paper important en la represa de la producció i el treball de la nostra empresa durant l’epidèmia ", Tianxi Holding Group Enterprise Tot i que la representant Chu Lulin va estar a Nanjiang per primera vegada, va ser molt amable com si hagués tornat a casa.

    Fins ara, el comtat de Jinyun ha organitzat 17 empreses per emparellar-se amb 22 pobles del comtat de Nanjiang i la ciutat de Lishui ha organitzat 5 empreses dirigides per la ciutat per emparellar-les amb 5 pobles. Els dos llocs han emparellat 27 parells de pobles empobrits o pobles profundament empobrits. Implementar polítiques, fer esforços precisos, enfortir l’acoblament i consolidar les relacions de parella. Mitjançant l’assistència a la indústria, l’assistència social, l’ajut a l’ocupació i altres esforços multiples, amb l’ajut de la plataforma "10.000 empreses ajuden deu mil pobles", trobarem un punt de suport i ens centrarem en la lluita contra la pobresa. Assenyala, enriqueix-te primer i ajuda als rics després, uneix-te a Benkang.

    Aquesta activitat "Deu mil empreses que ajuden a deu mil pobles" es va endinsar a la ciutat de Tianchi, la ciutat de Changchi, la ciutat de Hongguang, la ciutat de Yangba i altres ciutats i pobles successivament, i va ser acollida calorosament per dos pobles. Durant la visita i la interacció, abril El 17 al matí, sota l’organització dels departaments de recursos humans i ocupació social dels dos llocs, es va celebrar l’esdeveniment "Fira especial de contractació de la setmana de reclutament de la cooperació laboral de l’empresa privada i de l’est i de l’oest 2020" celebrat a la presa del vestíbul, el comtat de Nanjiang més concorregut. Les empreses del comtat de Jinyun van portar més de 3.500 llocs de treball.

    "Les empreses del poble s'associen com a família. Per tal de permetre a més treballadors pobres trobar feina estable a les empreses del comtat de Jinyun i proporcionar millors serveis, hem establert el Centre de serveis laborals del comtat de Nanjiang a Jinyun i el Centre de serveis laborals de Nanjiang al comtat de Jinyun. Els dos comtats van emetre la política de recompenses per als treballadors migrants de Zhejiang i diverses opinions sobre el suport a l'ocupació empresarial per promoure l'estabilitat laboral. Per a les llars empobrides que han establert una targeta registrada per a un treball estable a les empreses de Jinyun, gaudeixen d'una indemnització mensual de 500 Les parelles porten els seus fills a l’estable de Jinyun. Per a aquells que treballen, l’empresa ofereix habitatge per a esposos i mares. Els nens poden anar a l’escola primària, a l’institut secundari, etc. a prop. Es pot contractar una persona i es pot aixecar una casa. Ara, durant l 'epidèmia, també organitzarem una ocupació a través del tren porta del cotxe i baixa de la porta. És molt convenient entrar a la fàbrica. Tothom és benvingut a treballar a Jinyun ". A la fira d’ocupació, el director Wu Jianping, de l’Oficina del Servei de Gestió d’Ocupació del comtat de Jinyun, va enviar una invitació sincera a tots els sol·licitants d’ocupació presents.

    La fira de feina estava plena de demandants d’ocupació. Es van signar 36 persones in situ i 253 persones van assolir les seves intencions de buscar feina. A continuació, Jinyun-Nanjiang tornarà a organitzar el "Tren de transferència de serveis est-oest" per enviar directament als empleats reclutats ocupació a les regions bessones orientals. Per tal de fer un bon treball d’articles d’alleugeriment de la pobresa sobre ocupació a l’est i l’oest, a més de celebrar fires de treballs municipals i fires de treballs a gran escala, els comtats de Jinyun-Nanjiang també van crear plataformes per publicar la informació mensual de contractació de Lishui i empreses Jinyun al lloc web de mitjans Nanjiang, l'estació de televisió Nanjiang i el comtat de Nanjiang. La gran pantalla electrònica de la plaça del Govern es desplaça i s’actualitza en temps real, cosa que amplia els canals d’informació d’ocupació per als pobres. Fins ara, més de 4230 treballadors migrants de Nanjiang han estat treballats de manera estable a la província de Zhejiang, inclosos més de 140 a la ciutat de Lishui i al comtat de Jinyun, donant un paper ple a l’avantatjosa funció de la cooperació de reducció de la pobresa oriental i occidental en la reducció de la pobresa laboral.


Hora de publicació: 28 de novembre de 2020